10 GÜNDE 8 Kilo Ve RUHUMDAN GİDEN TONLAR!

“Ruhumun açlığını bedenim çekiyor”

10 günde 8.2 kilo zayıflama
1458492_986571454695682_3108967116430634242_n
GELİŞEREK DEĞİŞİM BÖYLE Mİ OLUYOR?

Bir sabah uyandım ve düşündüm; somut olarak mutsuz olmamı gerektiren hiçbir şey yok. İki sağlıklı çocuğum, iyi bir evliliğim, kendime yetecek bir gelirim var. Büyük beklentilerim yok, ‘sade küçük bir hayat istedim’ oldu. Sonra başka bir şey de olmuş ve ben eşimden, çocuklarımdan, evimden, arkadaşlarımdan uzaklaşmaya başlamışım duygusal olarak. Daha doğrusu ben öyle sanıyorum. Ama asıl kendimden uzaklaşmışım ama ben bunu bilmiyordum. Mutsuzum, huzursuzum, öfkeliyim içimde tarif edemediğim kocaman bir karadelik. Tüm iyi duygularımı tutuyor; enerjimi, çözüm yollarımı, hareketi, yeni başlangıçlarımı engelliyor. Çevremdeki herkes küçük çocuklu anne psikolojisiyle yaklaşıyor bana. Ama ben biliyorum sorun o değil. Uykusuzluk diyorlar. Evet geceler boyu uykusuz kalıyorum ama insanın alışamayacağı bir şey yok, uykusuzluğa da alışıyorum ve zannettikleri gibi sorunun uykusuzluk olmadığını biliyorum. Ama ne olduğunu da bir türlü tam olarak bulamıyorum. Tek bildiğim Açım, doymuyorum. Arada arkadaşlarıma “ruhumun açlığını bedenim çekiyor” diye espri yapıyorum. Söylediğimin bu denli gerçek olduğunu da bilmiyorum henüz.

Vücudun şifresi diye bir site görüyorum. Öncesi, sonrası resimleriyle oldukça klasik geliyor bana ama resimlerin üzerinde “Sadece …… kilo zayıfladım sanmayın, ruhumdan da tam …. kilo verdim”  diye bir yazı görüyorum. Duruyorum bir süre yaptığım espri geliyor aklıma gülüyorum ve siteyi kapatıyorum. O günden sonra derinlere bir yere çağırıyor bir ses beni. Eskilerden zamanında küçümsediğim bir duyguyla tanışıyorum. O küçücük sorunun nasıl zamanla büyüyüp ruhumda koca bir karadeliğe dönüştüğünü görüyorum. Başta kabul etmekte çok zorlanıyorum, sorun bu olamaz diye düşünüyorum. Siteye tekrar giriyorum okuyorum, okuyorum. Sonra tekrar kendime dönüp bakıyorum uzun uzun.

Evet o küçümsediğim duygu kilolu olma, kilodan korkma psikolojisi. Özellikle gebelik sürecinde iyiden iyiye bir kaosa dönüşmüş, neredeyse kalıcılığını garantilemek için önüme setler çekmiş, bedenimi artık tanıyamadığım ve kabul edemediğim bir ağırlığa taşımış, ruhumu tanınamaz hale getirmiş bu duyguyla yüzleşiyorum önce. Sonra kilobekçiliğini görüyorum hiç zaman kaybetmeden üyelik işlemlerimi başlatıyorum. Sonra kitap geçiyor elime. İdealist, sağlam temellere oturan, samimi, çok iddialı. Sorunu net olarak tanımlayan, altında yatan nedenleri tek tek ortaya koyabilen ve sorunu ortadan kaldırabileceğini iddia eden bir kitap. Her şey bir yana “kalk” diyor kitap “harekete geç sorununu ve bunun nedenleri tanı ve artık önüne bak, ihtiyacın olan herşey içinde, ben başardım sende başarabilirsin” diyor. “Yalnız değilsin” diyor ve gösteriyor sana, aynı şeyleri yaşayan insanlarla tanışmaya başlıyorsun ve içinde küçük bir umut yeşermeye başlıyor.

Ve işte programın başlıyor….

Kilobekçim ile tanışıyorum ve çok geçmeden ne anlama geldiğini biliyorum artık. Zor bir süreci birlikte geçireceğim bir yol arkadaşı. Durmama ve yalpalamama izin vermeyecek bir yoldaş kilobekçim.

Gelelim asıl anlatmak istediklerime; benim programda ilk haftam. Programla birlikte hayatımda da bir şeyler düzelmeye başladı. Sorununun ne olduğunu bilen ve bunun için bir şeyler yapmaya karar veren insan, üzerinden tonlarca yükü atıyormuş öncelikle. Spor yapamayacağımı düşünen ben –daha doğrusu bunun için 15-20 gün önce kaç tane bahaneyi birbiri ardına dizebilirdim bilmiyorum- keyifle yapıyorum! spor yapabilecek, yürüyebilecek zamanlar yaratabiliyorum kendime ve daha ilginci mutlu spor yapınca mutlu oluyorum. Zincirleme şekilde etkiliyor tüm hayatımı, olumlu anlamda tüm öğrendiklerim, yaşadıklarım. Ve en önemlisi içimdeki doymak bilmez ses susuyor. Huzur veren bir sessizlik, Şimdiki zamandan geçmişe doğru bir temizlik başlıyor, içimde.

Şu ana kadar bu durumda olmama sebep küçük büyük ne varsa temizlemeye karar verdim. Şu kısacak dönemde okuduklarım, paylaştıklarım, düşündüklerim zaten temizlemiş yolumu, hiç zorlanmadım 4 yılı geride bırakırken. Sonra 5. Yıla geldim. Gebeliğimin ilk ayında yaşadığım tartıyla ilgili bir takıntım durdurdu beni ve eş zamanlı olarak tartıda azalmaya başlayan rakamlarda durdu. 

Gebeliğin ilk ayında doktor kontrolünde 6 kilo alarak 74 kiloyu görmüştüm. Bebek sahibi olmanın heyecanıyla o günkü hislerimi örtbas etmiştim belki ama sorunu çözememişim. Belki de saniyenin onda birinde tartının üzerinde kafamdan “önümde 8 ayım daha var ve bu hızla kilo almaya devam edersem bir daha bırak eski halime dönmeyi 74 kilonun altına bile inemeyeceğim” düşüncesi geçmişti.

Programa başladığım zaman 78 kiloydum. 5 gün içinde günden güne azalmaya başladı tartıdaki rakamlar 5. günde sabah tartıldım ve yeniden 74 kiloyu gördüm ve beynim 5 yıl öncesindeki o anı hatırlattı bana. Çok takılmadım daha doğrusu ben takılmadığımı sandım. Ertesi gün yine tartıya çıktım tahmin edin kilom kaçtı evet 74, ne bir yukarı ne aşağı. Derin bir nefes aldım ve indim tartıdan. Gün içinde bu durumu konuştuk kilobekçimle ve günün sonunda bu konuşmanın yardımıyla çoktan psikolojik olarak  74 sınırını geçmiştim. Ertesi sabah uyanıp 73.6’yı görmek çok sürpriz olmadı benim için.  Ve bugün 10.cu günümde 71.8 gördüğümde,  büyük bir mutluluk ve başaracağıma daha kuvvetli bir inanç çoktan almıştı takıntımın yerini.

Yılların birikimiyle oluşmuş bir sorun kolay çözülmez elbette. Daha ne setler vardır eminim önümde ama artık biliyorum ki zamanı gelince hepsi aşılır. Biliyorum ki yalnız değilim ve bu süreçte yanımda güçlü bir destekçim var. VE ARTIK BİLİYORUM Kİ GELİŞEREK DEĞİŞMEK böyle oluyormuş. Hergün biraz daha donanımlı, hergün biraz daha güçlü, inançlı, hergün biraz daha takıntılardan, önyargılardan kurtulmuş olarak, kendinden emin ve kararlı.

Hk Performans  GELİŞEREK DEĞİŞİM üyesi Ş.K.’ya gösterdiği çaba ve başarısından ayrıca  HK Performans’ta geçirdiği ilk 10 günlük deneyim hikayesini bizlerle paylaştığı için çok teşekkür ediyoruz.

 

Alıntı:
Bu başarı hikayesi VÜCUDUN ŞİFRESİ sitesinden alıntıdır. Yazının devamında rakamsal veriler anlatılan günleri görmek için lüften aşağıdaki linke tıklayınız.
http://www.vucudunsifresi.com/tr-tr/yorumlar.asp?RecID=652&TabID=0


Açıklama:
Hızlı zayıflamak,
 sağlıklı kilo vermek için HK Performans Eğitimleri en doğru seçimdir. Aksini düşünenler için zaman en doğru sınav olacaktır; zamanla umutlarını, paralarını ve dolayısıyla sağlıklarını yitirecek olan, kilolu veya obez bireylere hiç vakit kaybetmeden sisteme başvurmalarını tavsiye ediyoruz.  Sağlıklı ve kalıcı kilo vermek için alternatifsiz tek çözüm HK Performans!

Zayıflama Kamplarımızla birlikte gelişerek değişim web tabanlı online sistemlerimizden de yaralanabilirsiniz.

 

HK Performans | www.vucudunsifresi.com | www.hk.com.tr

 

 

Etiketler: hızlı zayıflamak obezite, mide kelepçesi, zayıflama kamplarıkilobekçisimide balonuobezite tedavisizayıflama yöntemleri

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s